LUDZIE

Poznaj nasz zespół! Prawdziwą sztuką jest zebrać gromadę ludzi z pasją.
Zapraszamy na zajęcia!

Anna Wielogórska

Tancerz, choreograf. Obroniła z wyróżnieniem dyplom choreografa o specjalizacji taniec współczesny w Krakowie.

Naukę tańca rozpoczęła w formacji tańca „Caro -dance" w Siedlcach. Po zdobyciu w 1996r. tytułu Mistrza Świata przez 3 lata związana z Kieleckim Teatrem Tańca, pod kierownictwem Elżbiety Szlufik-Pańtak, gdzie tańczyła główne role w takich spektaklach jak "Quo Vadis", Cztery pory roku", "Po stronie snów", "Dla Ciebie Panie" w oryginalnej choreografii Alvina Alleya oraz w przedstawieniu "Być albo brać" pod honorowym patronatem Marka Kotańskiego.

W 1999r. zaproszona do współpracy z Teatrem Tańca "Alter" Witolda Jurewicza w Kaliszu. W 2002r. rozpoczęła pracę w warszawskim Teatrze „Komedia" w przedstawieniu "Chicago" w reż. K. Jasińskiego, w którym była tancerką baletu, grała rolę charakterystyczną Kitty oraz asystowała choreografowi Piotrowi Galińskiemu.

W 2006 roku po raz kolejny zaproszona do współpracy z warszawskim Teatrem „Komedia" jako tancerka oraz asystent choreografa Piotra Galińskiego przy kolejnej premierze musicalowej "Stepping out" w reżyserii K. Jasińskiego.

W tym samym roku rozpoczęła współpracę z kolejnym warszawskim teatrem- Teatrem Bajka, która to współpraca zaowocowała premierą farsy "Dzikie Żądze" w reżyserii S. Friedmana, gdzie została twórcą ruchu scenicznego i choreografem, a w 2007 roku premierą bajki muzycznej "Król Ból" w reż. K. Stępkowskiego, gdzie pełniła ponownie rolę asystenta choreografa Piotra Galińskiego.
W 2008 roku na prośbę Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku zaproszona w roli choreografa przy kontynuacji spektaklu „Dzikie Żądze”.

W 2009 roku  w Teatrze Bajka odbyła się premiera farsy z choreografią przygotowaną przez Annę Wielogórską,  „Zamknij oczy i myśl o Anglii” w reż S. Friedmana. W 2015 roku w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się kolejna premiera z choreografią Anny Wielogórskiej pt. „Mayday”. W 2016 roku po raz kolejny współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Płocku. 03.01. odbyła się premiera kolejnej farsy w reżyserii Stefana Fiedmana pt.” Kochane Pieniążki”.

Od 2004 r. nieprzerwanie wykłada technikę tańca jazzowego na Kursie Kwalifikacyjnym dla Instruktorów i Choreografów  w Warszawie.
Od 2008 roku wykłada również technikę tańca jazzowego oraz Broadway Jazz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Białymstoku.
Od 2007r. jest założycielem oraz choreografem grupy tańca nowoczesnego „Sway", w którym tworzy widowiska taneczne oraz taneczno-teatralne. Najważniejsze z nich to „Siostry” premiera w 2010 roku, „Human” w 2012 roku oraz spektakl „Halfway” w 2014 roku, którego premiera odbyła się w Teatrze Żydowskim w Warszawie.biuro@reliese.pl     694-430-720

Uczymy w Warszawie, Otwocku, Józefowie i innych miejscowościach. Tagi: taniec nowoczesny Warszawa, nauka tańca Warszawa, lekcje tańca Warszawa, szkoła tańca Warszawa, kurs tańca Warszawa.

Polityka prywatności
DO GÓRY