PORADNIK TANECZNY

Pytania, na które warto odpowiedzieć
przed zapisaniem dziecka na zajęcia.

Dekalog tancerza

DEKALOG TANCERZA

I. Kochaj taniec, tę najbardziej ludzką, najstarszą ze sztuk i bądź wdzięczny tym, którzy Cię na drogę tańca wprowadzili.

II. Szanuj dobrego trenera i miej do niego zaufanie. Ufaj jego doświadczeniu, nawet jeśli wymaga od Ciebie czegoś, co Ci nie dogadza. Bądź lojalny wobec swojego trenera. Formę i zakres współpracy z innymi trenerami uzgadniaj z trenerem prowadzącym. Informuj o pokazach i zarobkowaniu. Nie zajmuj się bez wiedzy trenera, trenowaniem innych zawodników.

III. Miej poszanowanie dla wiedzy sędziego.

IV. Pracuj wytrwale bo sam talent nie uczyni z Ciebie tancerza. Nieustannie doskonal swój warsztat. Z zaangażowaniem realizuj swój trening. Dbaj o swoje zdrowie, Twoje ciało, to instrument twojego tańca.

V. Miej poważanie dla innych zawodników. Odnoś się do nich z sympatią podczas treningów i turniejów, służ im pomocą. Nie zazdrość, nie krytykuj, szanuj cudzą pracę. Nie okazuj wyższości wobec słabszych, podziwiaj lepszych, doceniaj mistrzostwo. Poprzez swoje działanie podnoś autorytet tancerza.

VI. Szanuj swoich współpartnerów. Okazuj wdzięczność tym, dzięki których wsparciu finansowemu możesz doskonalić swój taniec. Nie obwiniaj ich za osiąganie niższych, niż oczekiwane, wyników. Powiadamiaj ich o każdej zmianie planów mających związek z tańcem. Na zakończenie wspólnego uprawiania tańca podziękuj za współpracę.

VII. Zważaj pilnie na swoją technikę, która jest fundamentem sztuki tancerza, pamiętaj, że technika jest środkiem, a nie celem twego tańca. Tańcz tylko przy dobrej muzyce, lecz nie zaprzęgaj jej w służbie twego tańca.

VIII. Stosuj swój taniec do własnych możliwości, ograniczaj się tylko do takich środków, które doskonale opanowałeś - niech widz nie widzi twego wysiłku.

IX. Pamiętaj o roli kostiumu i rekwizytu, które tańczą razem z Tobą i stanowią część widzialnego obrazu scenicznego. Szanuj publiczność poprzez estetyczny strój, makijaż, fryzurę, sposób zachowania się na parkiecie.

X. Pogłębiaj stale swoją wiedzę o tańcu, niech będzie on nie tylko twoim zawodem, ale przede wszystkim pasją twego życia.biuro@reliese.pl     694-430-720

Uczymy w Warszawie, Otwocku, Józefowie, Mińsku Mazowieckim i innych miejscowościach. Tagi: taniec nowoczesny Warszawa, nauka tańca Warszawa, lekcje tańca Warszawa, szkoła tańca Warszawa.

Polityka prywatności
DO GÓRY