PORADNIK TANECZNY

Pytania, na które warto odpowiedzieć
przed zapisaniem dziecka na zajęcia.

Dekalog rodzica

DEKALOG RODZICA

I. Kochaj dziecko mądrze, nie realizuj poprzez dziecko swoich niespełnionych ambicji.

II. Pamiętaj, że nie każdy będzie mistrzem świata. Mistrzostwo Twojego dziecka może przejawiać się w pewności siebie, otwartości na świat i ludzi, odwadze w realizowaniu celów, potrzebie dbałości o elegancje, pracowitości i dążeniu do jak najlepszych wyników w nauce.

III. Pozwól swojemu dziecku bawić się tańcem. Nie stawiaj przed dzieckiem zadań ponad jego siły. Pomóż mu w rozwijaniu umiejętności tanecznych zgodnie z jego naturalnym rytmem i predyspozycjami. Naucz go szacunku do czasu i pieniądza.

IV. Roztropnie dobieraj klub i trenerów. Nie ingeruj w prace profesjonalnych trenerów.

V. Nie bądź trenerem i sędzią dla swojego dziecka bez odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji.

VI. Sprawdzaj okresowo zdrowie swojego dziecka u lekarza sportowego lub ortopedy. Nie lekceważ informacji dziecka o złym samopoczuciu.

VII. Traktuj turnieje jako rozrywkę i okazję do głębszego poznania swojego dziecka. Szczerze ciesz się sukcesem dziecka. Pocieszaj je w razie niepowodzenia i znajduj w nim aspekty pozytywne.

VIII. Nie przechwalaj się przed innymi rodzicami swoimi wydatkami. Nie przeliczaj włożonych pieniędzy na ilość punktów zdobytych przez Twoje dziecko. Nie krytykuj innych zawodników, sędziów i trenerów konkurencyjnych klubów.

IX. Pamiętaj, ze jesteś autorytetem dla swojego dziecka, współtworzysz jego obraz świata. Wyważaj każdą opinie o trenerze, sędziach, współpartnerze, innych zawodnikach, znajomych rodzicach i w końcu o nim samym. Wyrabiaj w nim szacunek do siebie i innych ludzi. Przychylnie patrz na kolegów z klubu Twojego dziecka, nie patrz na nich przez pryzmat swoich wyobrażeń - nie zawsze słusznych.

X. Kochaj taniec, ze świadomością, ze na tańcu świat się nie kończy.biuro@reliese.pl     694-430-720

Uczymy w Warszawie, Otwocku, Józefowie, Mińsku Mazowieckim i innych miejscowościach. Tagi: taniec nowoczesny Warszawa, nauka tańca Warszawa, lekcje tańca Warszawa, szkoła tańca Warszawa.

Polityka prywatności
DO GÓRY