PORADNIK TANECZNY

Pytania, na które warto odpowiedzieć
przed zapisaniem dziecka na zajęcia.

Jak się ubrać na trening?

Na zajęciach powinniście się sobie podobać.

Psychologowie tańca już dawno stwierdzili, że strój tancerza wpływa na jego styl, pewność siebie i ogólny odbiór jego tańca. Im bardziej się sobie podobacie, tym ładniej tańczycie.

PO PIERWSZE WYGODNIE!
Warto zwrócić uwagę, aby ubrania nie krępowały ruchów. Marynarka Panowie, nie pomoże w obracaniu partnerki, a bardzo wąska spódnica drogie Panie nie będzie specjalnie wygodna przy ćwiczeniu partii solowych. Dla młodzieży proponujemy wygodne stroje,  w których się dobrze czują, a nie krępują one ruchów, są rozciągliwe.

Na zajęciach baby balet maluszki pieknie wyglądają w różowych trykotach i falowanych spódniczkach, o wszystkim powie Wam instruktor prowadzący. Nie zapominamy o baletkach.

 

PO DRUGIE BEZPIECZNIE
Pewnie po pierwsze powinno być bezpiecznie, ale nie chcemy Was od razu straszyć. A więc kilka zasad "tanecznego BHP" co do ubierania się na zajęcia taneczne.

Koniecznie stabilne buty miękkie, najlepiej z odpowiednią podeszwą (patrz zdjęcia). Jesli nie masz jeszcze takiego obuwia to na hip hop przyjdź w adidasach, a na taniec nowoczesny w "czeszkach". Zawsze zawiązane sznurowadła, wiem, brzmi to jak rada dla przedszkolaka, ale proszę mi wierzyć, że bywa różnie. Nigdy buty na grubej gumowej podeszwie - takie buciki zagwarantują Wam przeciążenie stawów kolanowych i kostki, bo obracanie się w nich często graniczy z cudem. Pamiętaj, że w trakcie tańca często będziesz siadał lub kładł się na podłodze - to normalne przy rozgrzewce - noś zatem takie ubranie, którego nie szkoda zakurzyć w trakcie zajęć.

Zawsze miej ze sobą wodę na zajęciach - jak mały nie byłby wysiłek to jednak jest wysiłek, jeżeli chcesz się potem dobrze czuć i nie tracić energii to woda jest elementem obowiązkowym. Raz jeszcze: WODĘ, a nie napoje słodzone i gazowane. 

Panowie pamiętają o tym, że zegarki zostawiamy w szatni. Nie przychodzimy w koszulach, tylko t-shirtach.

Więcej dla pań i młodych tancerek: modne zegraki chowamy do torebeczki i zostawiamy w szatni. Zdejmujemy (niestety) biżuterię, łańcuszki, kolczyki (te widoczne), inne ozdobniki, które przy momencie nieuwagi mogą zostawić innemu uczestnikowi zajęć wieloletni ślad. Pamiętamy, aby spiąć włosy.

Jak coś boli?  drodzy przyszli tancerze jakiekolwiek by to nie były zajęcia, jeżeli macie jakąś kontuzję zgłoście, tę sprawę instruktorowi PRZED zajęciami. Czy to kolano, plecy, palec - wszystko jest dla nas ważne!!. Jeżeli na zajęcia macie przyjść w wygodnym ubraniu to tak zróbcie, bo gdy ubierzecie się inaczej to po pierwsze będzie Wam ciężko ćwiczyć, po drugie takie ubranie może Was albo nieładnie obetrzeć, albo się paskudnie powygniatać. 

PO TRZECIE HIGIENICZNIE
Nie jest to moi Drodzy prosta sprawa, ale często gęsto o higienie trzeba wszystkim przypominać, nie tylko ze względu na zapachy, ale też na Wasze zdrowie i komfort zajęć. W parach to wiadomo obowiązują dezodoranciki, czyste ręce itp. sprawy. Jeżeli macie tendencję do pocenia się warto zainwestować w mały ręczniczek. Dziewczyny nie warto inwestować w staranny makijaż przed zajęciami, pewnie mało z niego zostanie pod koniec, a to nie jest zbyt zdrowe dla skóry, gdy poci się pod dużą warstwą fluidu czy pudru. I nie zapomnijcie o tym, że na zajęcia zmianiamy ubranie - nie ma nic gorszego niż mokra koszulka po treningu - grypa gwarantowana. 

PO CZWARTE - ŁADNIE!
Może się to Wam wyda dziwne, ale na zajęciach powinniście się sobie podobać. Psychologowie tańca już dawno stwierdzili, że strój tancerza wpływa na jego styl, pewność siebie i ogólny odbiór jego tańca. Im bardziej się sobie podobacie, tym ładniej tańczycie. Zwłaszcza można to odczuć, gdy zajęcia są prowadzone w salach z lustrami. Przez ponad godzinę oglądacie się w lustrze i warto, aby był to dla Was samych miły widok. Nie od razu będziecie pięknie tańczyć, ale komfortowy, bezpieczny i ładny strój na pewno pomoże Wam szybciej osiągnąć porządane rezultaty.

Zaczynamy:)

 biuro@reliese.pl     694-430-720

Uczymy w Warszawie, Otwocku, Józefowie, Mińsku Mazowieckim i innych miejscowościach. Tagi: taniec nowoczesny Warszawa, nauka tańca Warszawa, lekcje tańca Warszawa, szkoła tańca Warszawa.

Polityka prywatności
DO GÓRY