PORADNIK TANECZNY

Pytania, na które warto odpowiedzieć
przed zapisaniem dziecka na zajęcia.

Jak wybrać szkołę tańca?

JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ TAŃCA?

Zastanawiasz się gdzie się zapisać? Oto kilka istotnych wskazówek, aby pomóc Wam w wyborze, oszczędzić czas, aby nauka stała się satysfakcją, a nie była rozczarowaniem…

1. Jednym z ważniejszych kryteriów jest zadowolenie osób, które w danej szkole się uczą/uczyły. To one są niewątpliwie najlepszą wizytówką danej szkoły, są typowym „papierkiem lakmusowym”. Zapytaj ich o zdanie, oni najlepiej wiedzą, czy warto zaufać danej szkole.

2. Dobrze, jeśli szkoła ma swoją historię. W dzisiejszych czasach szkoły powstają „jak grzyby po deszczu”, problem w tym że równie szybko upadają. Jeśli szkoła jest na rynku kilka lat - świadczy to o jej profesjonalnym podejściu do klienta i stabilnej pozycji.

3. Jak wygląda reklama szkoły, to ważne bo świadczy o inwestycji w szkołę. Odbijana na xero ulotka, czy widoczne materiały, bannery, kolorowe plakaty, broszury szkolne.

 4. Bardzo istotna jest możliwość kontynuacji i pracy w swojej grupie wiekowej. Dowiedz się, czy szkoła ma grupy na różnym poziomie zaawansowania i czy istnieje podział na grupy wiekowe, jeśli tak to znakomicie.

5. Jakie były dotychczasowe działania szkoły? A co jeśli będziesz chciał/a rozwijać się dalej? Czy Twoja szkoła może zaproponować Ci coś więcej? Jeśli masz możliwość wyjazdu na letnie/zimowe szkolenia taneczne, jeśli masz możliwość występu na scenie nawet po krótkiej nauce to dobra wiadomość – właściciele szkoły dbają o jej rozwój, a także o Twoje zadowolenie.

6. Jeśli będziesz chciał/a kontynuować taniec wyczynowo? Masz taką możliwość? – Dowiedz się, czy szkoła organizuje dni otwarte, pokazy, zawody taneczne.
Niektóre szkoły mogą poszczycić się najwyższymi osiągnięciami w kraju i na świecie, jeśli w Twojej szkole są tacy wychowankowie to bardzo dobrze świadczy o tym miejscu, o kwalifikacjach instruktorów, o zaangażowaniu kierownictwa.

7. Warto wiedzieć też coś o prowadzących… Młodzi instruktorzy – to źle, czy dobrze? Dowiedz się, czy mają uprawnienia, czy tylko uczyli się tańczyć. Bardzo istotne jest, czy pośród kadry instruktorskiej są może prowadzący wychowani przez daną szkołę (co bardzo dobrze świadczy o poziomie nauczania w tej szkole…)

8. A co z kosztami? Jeśli dana szkoła „walczy” z konkurencją obniżając ceny – uciekaj stamtąd jak najszybciej, są koszty których nie da się obniżyć – chyba, że prowadzi się zajęcia „na czarno”, a sposób obsługi pozostawia wiele do życzenia.

 9. Czy oferta szkoły jest różnorodna? Masz możliwość nauczyć się tylko jednego stylu, czy możesz wybierać pomiędzy różnymi? To bardzo istotne, dziś uczysz się disco swing na studniówkę, a jutro będzie potrzebny walc wiedeński na wesele… Warto by wybrana przez Ciebie szkoła miała szeroką ofertę nie tylko nowości z MTV, ale również dbała o standardy.

10. Dowiedz się tez o sposobie przekazywania informacji… - czy działa biuro, czy aktywnie działa witryna internetowa, czy jest możliwość kontaktu z właścicielem/kierownictwem szkoły. Pamiętaj, że szkoła tańca to nie tylko prowadzący na sali treningowej. Każdy, kto chce zacząć lub kontynuować naukę tańca ma prawo pytać, pytać i raz jeszcze pytać.

 Piotr Patłaszyński, dyplomowany instruktor tańca, sędzia, założyciel S.T. DUET (1992)biuro@reliese.pl     694-430-720

Uczymy w Warszawie, Otwocku, Józefowie, Mińsku Mazowieckim i innych miejscowościach. Tagi: taniec nowoczesny Warszawa, nauka tańca Warszawa, lekcje tańca Warszawa, szkoła tańca Warszawa.

Polityka prywatności
DO GÓRY